instagram

Rongid Eesti ja välismaa vahel

Esimene võimalus rongiga välismaale sõita avanes eestlastele juba 1870. aastal – nimelt avati siis Eesti esimene raudteeliin Paldiski-Tallinn-Narva-Gatshina marsruudil, kust omakorda sa ümber istuda Peterburi ja Varssavisse suunduvatele rongidele.

Hilisemast ajast on legendaarne Tallinn – Leningradi (hilisem Peterburi) – Moskva liin. Venemaale sõitvad rongid väljusid kord päevas Balti jaamast ning paljudel on veel elavad mälestused kuraasikatest vene rahvusest vagunisaatjatest, kupeevagunitest ja metallümbrisega teeklaasidest.

Praegusel ajal saab riigisiseste Elron-i rongidega välismaale sõita vaid piiri lähedal ümberistudes mõnele muule liinile. Aga endiselt on käigus ka otseliin Tallinn – Peterburi – Moskva, mida alates 1998. aastast korraldab AS GoRail. Rongid Peterburi ja sealt edasi Moskvasse väljuvad Balti jaamast endiselt kord päevas ning kord päevas jõuab rong ka tagasi Tallinna. Nii võib Tallinnas rongi peale istuda kell 16.10 ja juba kell 23.54 olla Peterburis või järgmisel hommikul kell 9.40 olla Moskvas. Tagasi Tallinna poole hakkab rong Moskvast sõitma kell 22.15, Peterburi jõuab kell 5.39 järgmisel hommikul ja Tallinnasse lõunal kell 12.35. Eestlased peavad kindlasti silmas pidama ka seda, et Venemaale sõitmiseks on vaja viisat olenemata sinna sõitmise viisist.

Kui on soov sõita veelgi kaugemale, siis peab paraku samuti teisele liinile ümber istuma. Nii saab näiteks Peterburist rongiga edasi Helsingisse ja Prahasse, Moskvast aga lisaks eelmainituile veel ka Pariisi, Nizzasse, Berliini, Varssavisse, Viimi, Sofiasse, Budapesti ja Pekingisse. Mugavaks teeb ümberistumisega reisimise asjaolu, et Go Rail’ist saab osta nii Läti ja Leedu kui ka SRÜ riikide rongidele ning ka nende maade reisirongidele, mis Läti, Leedu ja SRÜ riikidega ühenduses. Nii saab ilma suurema vaevata osta pileteid Läti, Leedu, Venemaa, Soome, Valgevene, Ukraina, Kasahstani, Kirgiisia, Moldova, Usbekistani, Aserbaidźaani, Tadźikistani, Mongoolia ja Hiina rongidele.